Blog

Gta 5 Sistem Gereksinimleri

Gta 5 Sistem Gereksinimleri

Gta 5 sistem gereksinimleri bu oyun ile birlikte oldukça keyifli zaman geçirmek isteyen oyun severlerin sıklıkla araştırdıkları konular arasına yer alır. Oyuncuların bu oyunu oynayabilmek adına gerekli sistem gereksinimlerini karşılamaları gerekir. Gerek oyun oynama alanı gerekse de bilgisayar özellikleri açısından gerekli olan sistemin hazırlanması önem taşır. Tüm bu gereksinimleri eksiksiz bir biçimde yerine getiren oyun severler için oyun oynamak çok daha keyif dolu bir hal alır.

Oyun için gereken sistem gereksinimleri incelendiği zaman sadece bilgisayarların donanımsal özelliklerine takılı kalmamak gerekir. Elbette ki bu oyunun oynanabilmesi adına bilgisayarların gerekli minimum özelliklere sahip olması önemlidir. Ancak oyunun sorunsuz ve bir o kadar eğlenceli bir biçimde oynanabilmesi adına oyun oynama alanının da en iyi şekilde hazır hale getirilmesi gerekir. Böylelikle de oyun severler, bu eğlenceli oyunun kendileri için çok daha eğlenceli bir hale gelmesini sağlayabilirler.

Gta 5 Minimum Sistem Gereksinimleri Nasıl Olmalıdır?

Gta 5 minimum sistem gereksinimleri ile insanlar bu oyunu oynama imkanını elde edebilirler. Oyunun sorunsuz şekilde oynanabilmesi adına oyunun oynanacağı bilgisayarların bu oyunu kaldırması gerekir. Bunun için de seçilecek olan bilgisayarın sistemsel olarak gerekli donanıma sahip olması önem taşır.  Oyun severler bu noktada bilgisayarların sahip olması gereken minimum sistem özelliklerini öğrenerek bilgisayar seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler. Bunun için bilgisayarların sahip olmaları gereken en düşük sistemsel özellikler ise şunlardır;

 1. İşletim sistemi: Windows 8.1 / Windows 8 / Windows 7 64-bit
 2. İşlemci: Intel Core 2 dört çekirdekli işlemci Q6600 2.40GHz ya da AMD Phenom 9850 dört çekirdekli işlemci 2.5 GHz
 3. Bellek: 4 GB RAM
 4. Ekran kartı: NVIDIA 9800 GT / AMD HD 4870
 5. Ekran kartı belleği: 1 GB VRAM
 6. DirectX: DX 10, 10.1, 11
Gta 5 Sistem Gereksinimleri

Gta 5 Sistem Gereksinimleri

Gta 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nasıldır?

Oyun severler Gta 5 oyununu en düşük sistem gereksinimlerini karşıladıkları zaman sorunsuz şekilde oynayabilirler. Ancak bu oyunu daha sorunsuz ve eğlenceli şekilde oynamak isteyen kişiler, Gta 5 önerilen sistem gereksinimleri için uygun olan bir bilgisayar seçimi de yapabilirler. Elbette ki oyun için seçilen bilgisayarın sistemi ne kadar yüksek olursa oyun da o kadar sorunsuz oynanır. Ancak daha makul seçimler yapmak isteyen kişiler de önerilen sistem gereksinimlerine bağlı olarak bir bilgisayar seçimi yaparak oyunu oynayabilirler. Bu oyun için önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekilde sıralanır;

 1. İşletim sistemi: Windows 8.1 / Windows 8 / Windows 7 64-bit
 2. İşlemci: Intel Core i5-3470 3.2 GHz ya da AMD X8 FX-8350 4 GHz
 3. Bellek: 8 GB RAM
 4. Ekran kartı: NVIDIA GTX 660 ya da AMD HD 7870
 5. Ekran kartı belleği: 1 GB VRAM
 6. DirectX: DX 11

Gta 5 İçin En İyi Oyuncu Koltukları

Gta 5 oyununu oynamak isteyen kişiler en iyi oyuncu koltukları ile bu oyunu daha keyifli ve konforlu şekilde oynama imkanı elde ederler. Oyuncu koltuğunun rahat olması durumunda bu oyunda ne kadar zaman geçtiğini bile anlamak mümkün olmaz. Exvega oyuncu koltukları ile oyunun daha rahat ve keyifli şekilde oynanması mümkün olur.

Gta 5 İçin En İyi Oyuncu Masaları

Oyuncu koltukları kadar en iyi oyuncu masaları da oyunun daha konforlu ve eğlenceli bir şekilde oynanmasını sağlar. Oyun severler, uzun süre oturma ile sağlıklarını etkilememek adına bu duruma kesinlikle önem vermelidirler. Biri birinden konforlu ve şık tasarımlara sahip Exvega oyuncu masaları ile birlikte oyunlar daha eğlenceli hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir