Blog

Oyuncu Koltuğu Gerçekten Önemli Mi ?

Oyuncu Koltuğu Gerçekten Önemli Mi?

Oyuncu koltuğuna gerek var mı? Bu soru birçok oyuncu tarafından düşünülmektedir. Eğer bir gamer’sanız ya da Twitch üzerinden oyun yayınları yapıyorsanız, bunun anlamı bilgisayar başında kalmadan saatler geçirdiğinizdir. Bu nedenle doğal olarak koltuğun da uygun olması gerekir.

Özellikle yayın yapıyorsanız, küçük bir yürüyüş yapamayacağınız için nasıl bir koltukta oturduğunuz burada devreye girer. Her ne kadar oyuncu ve çalışma koltukları birbiriyle karıştırılsa da aslında yapı olarak tamamen farklıdır.

Normal koltuklar, günlük kısa bir süre kullanım için tasarlanır. Ofis koltukları da buna dahildir. Dolayısıyla bir süre sonra uzun zaman oturmaktan kaynaklı ağrılar başlar. Ancak bir oyuncu koltuğunu 15 saate kadar kullanmanız mümkündür. Üstelik bu süre zarfında ağrı gibi durumlar olmaz. Kalite ve ergonomi bakımından üst düzey kalitede üretilir. Bu nedenle oyuncu koltuğuna gerek var mı sorusuna evet yanıtı verilebilir.

Oyuncu Koltuklarına Neden Gerekli?

Oyuncu koltuklarında herkesin aklına rengarenk seçenekler gelir. Ancak bu bir şart değildir. Zira oyuncu koltuklarının asıl önemi renkli olmalarından değil, ergonomik ve işlevsel yapısından gelir. Oyuncu koltukları ergonomik mi, buna göre hazırlanan seçeneklerdir.

Bunun yanı sıra üst düzey rahatlığa sahiptir. Eğer uzun süre kalkmadan oyun oynamanız gerekiyorsa, bu koltuklar sayesinde gerçekleştirmeniz mümkündür. Gaming ya da bilişim dünyasındaysanız, bu seçeneklere sahip olmanız şarttır.

Zira yazılım sektöründeyseniz, bunun anlamı kalkmadan saatlerce kod yazmanız gerektiğidir. Oyuncuysanız veya yayın yapıyorsanız, yine saatlerce bilgisayar başında duracağınız kesindir. Bu da beraberinde bel ve sırt ağrıları oluşturduğu için sağlık sorunları anlamına gelir.

Bu nedenle oyuncu koltuğu, dikkat etmeniz gereken ayrıntılardan en önemlileri arasındadır. Özellikle oyunda performans kayıpları yaşamak istemiyorsanız dikkat edilmelidir. Zira sırtınız ve beliniz ağrıyorsa, koltuk sizi rahatsız ediyorsa oyun performansınız her geçen dakika düşecektir.

Eğer Twitch yayıncısıysanız, bu beraberinde abonelerin memnun olmamasını getirir. Doğru seçilen bir oyuncu koltuğu bu nedenle şarttır.

Oyuncu Koltuğu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oyuncu koltuğu seçmek, profesyoneller için oldukça kolaydır. Ancak daha önce bir tane satın almamışsanız ya da kullanmamışsanız, nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyor olmanız muhtemeldir. Bu konuda şunlara özen göstermeniz önerilir;

  1. Mekanizma kullanıcıya uygun olmalıdır: Her oyuncu, koltuğunu kendisine göre ayarlayabilmedir. Böylece istediği zaman gerektiği gibi ayarlaması mümkündür. Bu sayede kaslarınızı gevşetebilir, rahatlatabilirsiniz. Yaslanma sertliğini ayarlayabilir, sırt ayarı yapabilirsiniz.
  2. Kol desteği rahat olmalıdır: Oyuncu koltuklarında kol desteği unutulmaması gereken bir detaydır. Kolun ayarlanabilir olması, daha konforlu bir kullanım sunacaktır.
  3. Yerden yükseklik: Oyuncu koltuklarında yerden yükseklik problemsiz şekilde ayarlanabilmelidir.
  4. Derinliğe dikkat edilmelidir: Derinlik minderin uç kısmından sırta kadar olan bölümü kapsar. Dolayısıyla boyutlarınız nasılsa bu alan uygun olmalıdır. Çok küçük ya da çok büyük olması sizi rahatsız edecektir.

Oyuncu koltuğu alırken bunlara dikkat etmek, daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olur. Size sunduğumuz özel ve kullanıcısına masaj yapma özelliği bulunan ürünleri incelerseniz, size uygun çözümleri bulabilirsiniz.

Oyuncu Koltuklarını Kimler Kullanabilir?

Oyuncu koltuklarını her ne kadar sıklıkla gamerlar kullansa da, işiniz bilgisayar başında uzun saatler geçirmenizi gerektiriyorsa bu koltuklar tercih edilebilir.

Oyuncu Koltukları Dayanıklı Mı?

Oyuncu koltuğu sadece işlevsel değil, aynı zamanda dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Bu nedenle koltuğu nereden aldığınıza önem vermeniz gerekir.

Oyuncu Koltukları Özel Üretim Mi?

Oyuncu koltuklarını normal koltuklardan ayıran mekanizma ayarlamalarının daha kolay ve detaylı bir şekilde yapılabilmesi, daha rahat ve ergonomik olmasıdır. Böylece sadece uzun saatler kullanmanıza imkan tanımaz. Aynı zamanda herkesin kendisine göre ayarlamasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir