Genel

Steam Arkadaş Ekleyemiyorum

Steam Arkadaş Ekleyemiyorum

Steam Arkadaş ekleyemiyorum problemi internette çok fazla araştırılmaktadır özellikle bu uygulamayı ile alakalı bir bilgi vermek gerekirse kişiler hem oyun oynamakta hem de sosyal olarak arkadaş çevresi edinmektedir Steam Uygulamasının ücretli özellikleri de bulunmaktadır. Özellikle teknoloji çok ciddi boyutta hayatımıza girmiş olmaktadır. Bu anlamda da kişiler artık sosyal çevresi bile değişkenlik göstermektedir.

Arkadaş ekleyemiyorum probleminin en büyük sebebi ise bu işlem sadece para ile yapılmaktadır. Kişinin yeteri kadar ücret olmaması durumunda bu işlemi gerçekleştirilmemektedir. Ama özellikle bu işlemi ile alakalı olarak yapılacak olan işlemde sıkıntı Amerikan doları değil ise para biriminiz bu günlük döviz kuru üzerinden çevrilmektedir. Örnek olarak verecek olursak 15 Amerikan dolarına bir kişi eklenebilmektedir. 5 USD ülkemizdeki kuru baz aldığımızda ortalama hesabınızda 100 liraya yakın bir para olması gerekmektedir. Arkadaş eklemenin en büyük problemlerinden bir tanesi bu durumdur.

Steam Arkadaş Listeniz

Steam arkadaş listeniz arkadaşlarınızı yönetmenizi ve onlara erişmenizi sağlamaktadır. Arkadaş olarak ekleyebileceğiniz kişi sayısı başlangıç olarak 250 kişiyle sınırlandırılmış olmaktadır. Ama profil seviyeniz her arttığında bu sınır 5 olarak artmaya devam etmektedir. Yani Steam ile ilgili arkadaşlık için kişinin bu oyunda yükselmesi profilini yükselmesi önem arz etmektedir.

Steam Arkadaş Eklemek

Her STEAM hesabı arkadaşlık davetinde bulunabilir. Sadece burada sınırlandırılmış kullanıcı hesapları arkadaşlık daveti gönderemez. Arkadaş eklemenin bir çok yolu bulunmaktadır. Ilk önce oyuncuları bulmak için topluluğu aramak gerekmektedir. Sonra davet bağlantısı kullanarak diğer oyuncularla paylaşmak gerekmektedir. Kullanıcının profiline giderek arkadaş ekle seçeneğini seçmek gerekmektedir. Arkadaş yönetim sayfasına girerek kişi arkadaş ile alakalı listesini yönetilmektedir. Eğer ki arkadaş sorunlarıyla alakalı başka bir oyuncuyu arkadaş olarak eklerken sorun yaşıyorsanız bunun birkaç sebebi olabilmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi arkadaş eklemeye izni olmayan hesaplar olmaktadır. Eğer hesap sınırlandırılmış ise arkadaş ekranı karşınıza gelmeyecektir ve eklenmeyeceksiniz bir noktam kabul edilmemiş bekleyen davet var ise arkadaş olarak eklemeden problem yaşayabilirsiniz. Kullanıcı tarafından engellenmiş olabilirsiniz. Ki bu şekilde hiçbir şekilde davet olarak bile gönderemezsiniz. Arkadaş sınırına ulaşmış olabilirsiniz. Bunların hepsi arkadaş olarak eklemenizi önündeki engellerdir.

 Bir Kullanıcının Engelini Kaldırmak

STEAM profilinde eğer ki yanlışlıkla birinin engellemiş ya da engellediğiniz birinin engelini kaldırmak istiyor iseniz arkadaş listesinden engeli kaldırmak için öncelikle Steam uygulamasını sağ altta bulunan arkadaşlar ve sohbet seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Eğer ki engellenen kullanıcı hala arkadaş listenizde ise engellendi ibaresi bulunur. Bu bölüme sağ tıklayarak yönet engeli kaldır seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Ama profilinizden kullanıcı engelini kaldırmak için ise Steam profil sayfasının arkadaşlar bağlantısına tıklayın ve engelli sekmesine gitmeniz gerekmektedir. Engelleme listesini yönelt bu sırada tıklayın engellerini kaldırmak istediğiniz kullanıcıyı seçin ve engeli kaldır butonunu tıklayın.

Steam Arkadaş Ekleyemiyorum

Steam Arkadaş Ekleyemiyorum

 Steam Nedir?

Steam artık günümüzde teknolojinin çok fazla gelişmesiyle birlikte içeriğinde oyunları bulunduran ve aynı zamanda oyuncularla da görüşme bilmeyi sağlayan bir teknolojik ağdır diyebiliriz. Özellikle sohbet butonunda bulunmasıyla birlikte çok fazla talep görmektedir. Teknolojinin hayatına çok fazla girmesiyle birlikte insanların artık sosyal çevresi aktivitesi ve yaşamlarında değişiklik olmaktadır. Bunlardan biriyse bu tarz oyun siteleri olmaktadır. Kişi hem keyifli vakit geçirmekte hem de sosyal anlamda sosyalleşme ektedir. Bu sebepten kaynaklı olarak da çok fazla sayıda kişi bu alanda fail olarak hareket etmektedir.

Steam oyunuyla alakalı herhangi bir problem yaşamanız durumundayız ise internet üzerinden ve çok ciddi boyutta destek olmaktadırlar. Genel olarak arkadaş ekleme ile ilgili problem yaşanmaktadır. Ama bunun için sistemde kişinin bir kullanılabilir bakiyesinin olması gerekmektedir. Ve yukarıda belirtilen özellikleri de dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü bazı profiller sınırlandırılmış olduğu için hiçbir şekilde oyuncu ya da arkadaş eklemektedir. Tüm bu etmenler göz önüne alındığı zaman hala problem yaşanıyor ise STAM internet sitesine girerek de yetkililere bir mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Genellikle teknolojik olarak destek sağlamaktadırlar.

Steam VALVE  CORPORATION  tarafından geliştirilen bir dijital dağıtım dijital hak gösterimi ve çoklu oyun oynanış ve iletişim sunan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyuncuların geniş çaplı dağıtımı onlarla ilgili çoklu ortamların tamamen İnternet üzerinden yayılma için kullanılmaktadır. STEAM oyun barındırma hizmeti dışında çeşitli hizmetlerde sunmaktadır. Genellikle bu hizmetler ise 5 Amerikan dolarından daha az akşama yapılmışsa kullanılmaz olur çok da STEAM mağazası 2000 yılı 21 itibariyle 50 binden fazla oyun 20 binden fazla içerik indirilmektedir. Steam meydan satın alınan oyunlar yazımlar ve indirilebilir içerikler bazı şartların sağlandığı takdirde ise İade edilebilir. Steam özellikle 2016 yılından itibaren çok ciddi boyutta talep gören ve ödüllü olan bir mağazadır.

 STEAM Ek Özellikleri

Ek özellikleri Steam topluluk kullanıcılar ve Steam de barındıran tüm içerikler aşağıdaki özelliklere ek özellikler sunabilmektedir.

  • Sosyal medya benzeri ve arkadaş listesi oluşturmak grup kurmak gruplara katılmak
  • Bu platformun üzerinde oyun yazılım ve videolar hakkında form oluşturmak tartışma yaratmak
  • Arkadaşlar ile sohbet etmek oyunları davet etmek
  • Oynanan oyunun yayınını yapmak
  • Sahip olunan oyunlardan alınan ekran görüntülerini saklamak topluluk ile paylaşmak
  • Sahip olunan oyunlardan alınan ekran görüntülerini saklamak topluluk ile paylaşmak oyunlar için öğeler satın almak
  • Steam  üzerinde  hakkında rehber modu çizim öğe oluşturmak paylaşmak

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir