Blog

Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant sistem gereksinimleri pek çok oyun sever tarafından araştırılan konular arasında yer alır. Oyuncular, bu eğlenceli oyunu oynamak istedikleri zaman tüm sistem gereksinimlerine sahip olmaları gerekir. Bunun için de bu oyunu oynayabilmek adına ne tür bir sisteme ihtiyaç duyduklarını önceden bilmeleri önem taşır. Oyun severler, sistemleri bu doğrultuda hazırladıkları zaman oyunu çok daha eğlenceli bir şekilde oynama imkanını elde edebilirler.

Valorant Oyunu İçin Sistem Nasıl Hazırlanmalıdır?

Bilgisayarların hangi özelliklere sahip oldukları Valorant oyunu sistem gereksinimleri konusunda en önemli unsurlardan birisidir. Bu oyunun sorunsuz bir biçimde oynanabilmesi adına kesinlikle bilgisayarların gerekli teknik özelliklere sahip olması gerekir. İnsanlar en düşük sistem özelliklerini incelendiklerinde bu oyunu oynamak adına bilgisayar seçimlerini daha kolay yapabilirler. Elbette ki seçilen bilgisayarların sistem özelliklerinin daha iyi seviyelerde olması, oyunun daha eğlenceli ve sorunsuz şekilde oynanmasını sağlar.

Valorant Oyunu İçin Nasıl Bir Bilgisayar Seçilmelidir?

Valorant bilgisayar gereksinimleri de pek çok oyun severin merak ettikleri konular arasında yer alır. Bir bilgisayarın bu oyunu kaldırması adına belirli özelliklere sahip olmaları gerekir. Bu özelliklere sahip olmaması durumunda oyunun rahat bir biçimde oynanması mümkün değildir. Valorant oyununun oynanabilmesi adına bilgisayarların donanımsal açıdan yeterli olması gerekir. Bu oyun için bir bilgisayarın sahip olması gereken minimum özellikler ise şu şekilde sıralanır;

  1. İşletim sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 64-bit
  2. İşletim sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 64-bit
  3. İşlemci: Intel Core i3-4150 (Intel), Ryzen 3 1200 (AMD)
  4. Bellek: 4 GB RAM
  5. Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 730 ya da AMD Radeon R7 240
  6. Ekran kartı belleği: 1 GB VRAM
  7. İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 (Intel), Athlon 200 GE (AMD)
  8. Bellek: 4 GB RAM
  9. Ekran kartı: Intel HD Graphics 4000 ya da AMD Radeon R5 200
  10. Ekran kartı belleği: 1 GB VRAM

En düşük olarak bu özelliklere sahip olan bir bilgisayar Valorant oyunu için uygun olabilir. Tabi ki bilgisayarın özelliklerinin daha iyi olması, oyunun da daha sorunsuz ve eğlenceli bir biçimde oynanmasını sağlar.

Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant İçin En İyi Oyuncu Koltukları

Oyun severler Valorant oyunu oynarken hazırlayacakları sistemde sadece bilgisayarın özelliklerine takılmamaları gerekir. Elbette ki bu oyunun oynanması adına bilgisayarın yeterli donanımsal özelliklere sahip olması önemlidir. Ancak oyunun son derecede eğlenceli ve sorunsuz bir şekilde oynanabilmesi adına oyuncu koltukları ve oyuncu masaları da oldukça önemlidir.

Oldukça rahat bir oyun ortamı oluşturmak, oynana oyunun çok daha keyifli bir hal almasını sağlar. Bu noktada hazırlanacak olan sistemin bir hayli konforlu olması adına gamer koltuğu seçimi bir hayli önem taşır. Biri birinden rahat ve konforlu oyuncu koltukları ile birlikte oynanan oyunların çok daha keyifli bir hal alması sağlanır. Farklı modeller arasından seçimlerini gerçekleştiren kişiler, oyunların kendileri için çok daha keyifli bir hal almasını sağlayabilirler.

Valorant İçin En İyi Oyuncu Masaları

Oldukça şık ve göz alıcı oyuncu masaları ile birlikte oyunun daha keyifli hale gelmesi sağlanır. Öte yandan oyuncu koltukları seçimi de bir hayli önemlidir. Çünkü çok uzun saatler boyunca oynana bu oyunda uzun süre oturma durumu yaşanır. Ancak koltuk ve masanın bu duruma uygun olarak seçilmesi ile birlikte oyunun keyifle oynanması sağlanır. Exvega kalitesi ile birlikte bu oyuncu koltukları, oyuncu masaları ve aksesuarlar ile buluşan kişiler, oyunu daha eğlenceli şekilde oynayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir