İADE ŞARTLARI VE KURALLARI

Satın almış olduğunuz ürünleri teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünün orjinal koli ve ambalajı bozulmamış olmalıdır. Ambalajı olmayan veya bozulmuş olan ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte sevk irsaliyesini, garanti belgesini göndermelisiniz. İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler (Örn: Kullanım esnasında vücutla birebir temas gerektiren ürünler, küpe, kulaklık, iç giyim, bikini), tek kullanımlık ürünlerin iadesi mümkün değildir. Eğer ürün şirket adına fatura edilmiş ise ilgili şirket tarafından ürün için iade faturası düzenlenmelidir.

Ürünü iade edebilmeniz için dikkat etmeniz gerekenler : 

1- Ürüne kasıtlı zarar vermemiş olmanız gerekir.

2- 14 Günlük iade süresinin aşılmamış olması gerekir.

3- Ürünü size geldiği gibi demonte şekilde paketlemelisiniz.

4- Ürünü orjinal koli ve ambalajı ile birlikte zarar görmeyecek şekilde korunaklı göndermelisiniz.

5- Ürünü geri iade için hazırladıktan sonra EXVEGA ‘ya ulaşarak iade kaydı oluşturmalısınız ve iade için kargo kodu almalısınız.

* Kişiye özel verilen hizmetler iade edilemez( isim yazdırma, logo gibi ), örneğin ürün baş yastığına yazdırdığınız bir hizmetin geri dönüşümü olamayacağı için iadesi sağlanmaz. Bu durumda ürünün tamamı değil sadece baş yastığına ya da logo gibi ek olarak ödediğiniz ücretlerin iadesi yapılmaz.

*Tamamen kendinize özel tasarlattığınız, yaptırdığınız ürünün geri dönüşümü olamayacağı için kişiye özel yapılan kısımların bedeli düşülerek iade yapılır. Örneğin: Ürünün döşeme kumaşını tamamiyle kendi arzunuza göre hali hazırda EXVEGA kataloğunda satışta olmayan şekilde yaptırdınız, bunu farklı bir müşteriye satamayacağımız için döşeme kumaş bedeli düşülerek iade işlemi tamamlanır.

GERİ ÖDEME SÜRECİ

Ürünün EXVEGA deposuna ulaşıp iadenin onaylanmasının akabinde iade işlemleri online olarak tamamlanır. İade işlemleri, Havale/EFT ile yapılan ödemelerde 14 iş günü içerisinde, Kredi Kartı ve debit (bankamatik) kartlar ile yapılan ödemelerde ise 3-14 iş günü içerisinde kart hesabına yansımaktadır. Bu süreçler EXVEGA ‘dan kaynaklanmamaktadır ve banka ile ilgilidir, bankalar arası süreçten kaynaklanmaktadır.

 

Firmamız müşteri memnuniyeti kazanmak amacıyla iade işlemlerini tüketici tarafı için kolaylaştırmaktadır.

 

TESLİMAT ŞARTLARI

Ürünleriniz stok durumuna göre siparişiniz onaylandığında kargoya verilmektedir. Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale ile ödenmesi gerekmektedir. Onaylanan siparişler tahmini olarak 7 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir, yoğunluk durumuna göre kargo süresi daha kısa veya uzun olabilir.

TESLİMAT SIRASINDA İBRAZ EDİLMESİ GEREKEN BELGELER

Bilgi Teknolojileri ve İletișim Kurulu’nun 27/12/2016 tarih ve 2016/DK-YED/517 sayılı kararı ile onaylanan Posta Gönderilerine İlișkin Güvenlik Tedbirlerine Yönelik Usul ve Esaslara istinaden gönderi kabulünde uygulanacak yeni kural gereği ürünlerinizi kargo görevlisinden ya da mağaza personelinden alırken ehliyet, nufüs cüzdanı veya pasaportunuzu göstermeniz gerekmektedir.