Blog

Oyun İçin En İyi 5 Koltuk Modeli

Oyun İçin En İyi 5 Koltuk Modeli

Oyun İçin En İyi 5 Koltuk Modeli – Oyun severler için birbirinden güzel koltuk modelleri üretilmiştir. Bu koltuk modelleri özellikle oyuncuların oyun oynarken konforunu sağlamakla kalmayıp aynı zamanda oyun zevkini de daha üst düzey yaşamanıza neden olur. Birinden farklı oyun koltukları arasında oyun için en iyi 5 koltuk modeli derledik.

Oyuncu koltukları bazı zamanlar bazı kişiler için önemsenmezken bazı kişiler için de çok önemlidir. Bunun en büyük nedeni oyun oynarken vaktimizin büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirmemizdir. Özellikle sırt ve eklem ağrılarının çoğalmaması bilgisayara sürekli bakarken göz kontağının eksilmemesi için oyuncu koltuğu seçimini iyi yapmak gerekir. Birbirinden farklı ve görünüşü hoş oyuncu koltuklarının yanı sıra sağlık için iyi bir seçim yapılmalıdır.

Oyuncu Koltuğu Nasıl Seçilir?

Günün çok büyük bölümünü bilgisayar başında geçirenler için, oturma konforu çok büyük bir önem arz ediyor. Özellikle e-sporun yaygınlaşmasıyla beraber bu konfora olan ihtiyaç da artmış durumdadır.

Harika bir oyun keyfi için akıcı bir ekran, yüksek ram miktarı, güçlü yüksek işlemci, en iyi grafikler, iyi bir soğutma sistemi ve diğer birden fazla donanıma sahip olabilirsiniz. Tüm bunlara sahip olunmasına rağmen bilgisayarın başında geçen konforsuz saatler, oyun oynama kalitenizi de daha çok etkileyebilir.

Yalnız oyun oynarken de değil, evde ya da ofiste vaktini bilgisayar başında geçirmek isteyenler için oyuncu koltuğu kurtarıcı görevi görmektedir. Sağlığınız için çok önemli oyuncu koltuğu almak istiyorsanız seçim yaparken de en iyi özelliklere sahip oyuncu koltuğu seçimi yapmanız gerekir.

Oyun İçin En İyi 5 Koltuk Modeli

Oyun İçin En İyi 5 Koltuk Modeli

1.Ergonomi ve Ayarlanabilirlik

Oyuncu koltuğu seçimlerin temelinde ilk olan şeyin rahatlık olduğunu düşünürsek koltuğumuzun ergonomik olması çok büyük önem arz etmektedir. Vücudunuzla her zaman bütünleşen ve ona daha çok uyum sağlayan bir şekilde üretilmiş olması gerekmektedir. Özellikle önemli bir oyun esnasında boyun ve bel ağrılarıyla uğraşmak istemeyenler mutlaka ergonomi oyuncu koltukları seçmelidir.

Mutlaka bir oyuncu koltuğunda ayarlanabilir kollar, bel destek pedleri ve koltuk başlıkları bulunmalıdır. Tüm bunlar mükemmel duruş için en yardımcı özelliklerdendir.

Birden fazla oyuncu koltuğunda çok yönlü olarak ayarlanabilir kol destekleri vardır. Bunlar özellikle 2D, 3D veya 4D olarak daha farklı alternatifleri bulunmaktadır. D harfi de çok yönlülük için kullanılmaktadır. Bunun dışında sırtınızın ve belinizin doğru bir şekilde desteklenmesi gerekmektedir. Bel kıvrımlarının hatta sırt bölgesinin şeklini alınması için oyuncu koltukları, artık standart seçenekler arasında yer almaktadır. Koltuk başlıkları hatta baş yastıkları ise boynu ve başı desteklemektedir.

2.Dayanıklılık

Kullanmak isteğiniz oyuncu koltukları uzun ömürlü olması ve daha dayanıklı olması için ilk olarak kaplama, malzeme ve boyutlara da dikkat etmeniz gerekir. Küçük aksesuarları detaylı bir şekilde öğrenmek gerekir.

3.Kaplama ve Kumaş

Bel, baş, sırt ya da kol destekleri gibi özelliklere bağlı olarak bir oyuncu koltuğu aldıysanız sıra vücudunuzun temas etmesi gereken kaplama ve kumaş kalitesine geliyor. Oyuncu koltuklarının daimi bir şekilde deri tasarımlara sahip olduğunu biliyoruz.

Burada bunların hangi derilerden üretilmektedir. Genelde PVC deri ya da suni deri ile kaplı koltuklara rastlayabilirsiniz.

Hakiki deriye sahip olanları da vardır fakat her markanın ürünü bu özelliğe sahip değildir. Bunlar arasında özellikle Exvega oyuncu koltukları burada saydığımız özellikleri taşır.

Exvega hakiki deri kullanan markalar da genellikle daha dayanıklı ve uzun ömürlü olurlar. Çatlama ya da soyulma gibi durumlara karşı suni ve PVC derilerden kaçınmalısınız. Terletmeyen bir ürün arayışınız bulunuyorsa hakiki deri de çok iyi bir seçenektir.

Özellikle yaz aylarında daha serin bir koltuğa sahip olabilirsiniz. PU deri adını verdiğimiz malzeme de daha orta segment olarak karşımıza çıkmaktadır.

En İyi Oyuncu Koltuğu Modelleri

Andromeda Profesyonel Kumaş Oyuncu Koltuğu

Exvega tarafından oyun severler için özel olarak tasarlanmış Andromeda Profesyonel oyuncu koltuğu adeta galaksiler arasında bir gemiye binmiş hissi veriyor. Dolgun Cold Cure Poliüretanla üretilen bu oyuncu koltuğu üzerinde ayarlanabilir yastıklar sayesinde duruşunuza bağlı olarak ayarlama yapabilmenizi sağlar.

Aynı zamanda masaj özellikle bel yastığı sayesinde keyifli bir oturum sağlar. Premium döşeme sayesinde otomotiv sektöründe kullanılan deri kaplama kullanılmaktadır.

Exvega oyuncu koltuğu, mekanizmaları özel teknoloji pres makinelerinde kalın metaller kullanılarak üretilmektedir. Fonksiyon kolları da sallanma özelliğini açabilir, uzunluğunuza göre aşağı yukarı hareket ettirebilir veya yorgun zamanlarınızda koltuğunuzu arkaya yaslayabilirsiniz.

Nova RGB Masajlı Kumaş Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Nova RGB masajlı kumaş profesyonel oyuncu koltuğu Exvega tarafından üretilen en iyi oyuncu koltuklarından birisidir. Birbirinden güzel Exvega Nova RGB ışıklandırması sayesinde rengarenk bir görsel şöleni sunmaktadır. Premium özelliklere sahip kalitedeki süet kumaş dokusu aynı zamanda terlemeyi geciktirir ve daima rahat bir oturum imkanı sunmaktadır.

RGB ışıklandırması kullanarak ister müziğe duyarlı isterseniz de tarzınıza bağlı olarak renklendirme seçebilirsiniz. Özellikle yayıncılık ve e spor turnuvaları için özel olarak üretilen bu oyuncu koltukları uzun süre boyunca devam eden yayınlarda ve turnuvalarda da kan dolaşımınızı rahatlatacak titreşimli masaj yastığı vazgeçilmez hale getirecektir.

Dragon Special Edition Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Exvega tarafından özel olarak üretilen bir diğer oyuncu koltuğu modeli de Dragon Special oyuncu koltuğu olup iki kollu mekanizmasından dolayı sırt tarafı arkaya yatırırken baldırların da daha yukarı kalkmasıyla birlikte kullanmanızı sağlar. Sallanma fonksiyonu sayesinde hareketli kullanımlarda da tam ergonomi sağlanır.

Ayrıca bu oyuncu koltukları merkezi kilit sistemi kullanarak istenilen düzeyde sabitleyebilirsiniz.-Amortisör sistemi tam uyumlu çalışan yapı aşağı ve yukarı yükseklik ayarı yapılabilir. Kaymaz kumaş sisteminden dolayı sırt ve kemik ağrılarının önlenmesini sağlar.

Lunar Active Oyuncu Koltuğu

Oyuncu koltuk modelleri arasında en iyi seçimlerden bir diğeri de Lunar Active oyuncu koltuğudur. Yine oyuncu koltuğu modellerini en iyi şekilde üreten ve oyuncular için en iyi koltukları üreten Exvega modeli olan Lunar Active masaj ve hoparlör destekli bir oyuncu koltuğudur.

Birbirinden farklı oyuncu koltukları üzerinde animasyonlu RGB Led aydınlatmalar kullanılarak her zaman modunuza göre aydınlatma rengini belirleyebilir.

Bunun yanı sıra 120+ Animasyon modu ile RGB ışıkları hareketli bir görünüm katabilirsiniz. RGB aydınlatmalarını hatta mobil uygulama üzerinden dilediğinizde sabit renkli veya animasyonlu olarak açıp kapatabilir parlaklık ayarı da yapabilirsiniz.

Star Pegasus

Birbirinden farklı oyuncu koltuğu modelleri üreten Exvega’nın bir diğer en iyi oyuncu koltuğu modeli de Star Pegasus’tur.

Star Pegasus oyuncu koltuğu üretiminde kullanılan sağlam demir omurga üzerine ultra rahat düzeydeki polüretan döküm ve eşsiz nefes alabilirliğe sahip hassas dikişlerle tamamlanmış süet dokulu kumaş kaplama bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kaplama malzemesi de daha üstün kalitesi ile terlemeyi geciktirir, kumaş özelliği de hem nefes alabilir hem de kolaylıkla temizlenebilir.

Star Pegasus ve diğer Exvega oyuncu koltukları da masaj özelliği bulunur. Titreşimli Masaj Minderi uzun zaman boyuca küçük masajlar yapabilir, kan dolaşımınızı rahatlatabilir ve daha keyifli zaman geçirebilirsiniz. Elyaf dolgulu baş yastığı rahatlığı en üst seviyede tutar.

2 thoughts on “Oyun İçin En İyi 5 Koltuk Modeli

  1. Berivan dedi ki:

    Yaaa gerçekten çok beğendim tam istediğim gibi geldi herkese tavsiye ediyorum

  2. Ahmet dedi ki:

    Harika bir makele olmuş bende zaten böyle şeyleri araştırıyodum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir