Genel

Clash of Clans Benzeri Oyunlar

Clash of Clans Benzeri Oyunlar

Clash of clans benzeri oyunlar genel olarak savaş ve strateji amaçlı oyunlar olarak bilinir ve pek çok kişi tarafından oynanan en popüler oyunlar arasında yer alır. Bu oyunlar genel olarak bir yeri koruma ya da saldırı üzerine geliştirilmiş olan oyunlardır. Ve macera tutkunlarının son derece ilgi gösterdiği bu tip oyunlar genel olarak çok oyunculu bir şekilde oynanıp çevrimiçi bir platform üzerinde yer alır.

Clash of Clans

Clash of clans strateji oyunları içerisinde önde gelen ve son derece popüler bir oyundur. Helsinki Finlandia kökenli olan bu oyun ücretsiz bir oyun olduğu için pek çok kullanıcı tarafından son derece kolay bir şekilde oynanır. İlk olarak 2013 yılında ortaya çıkmış olan clash of clans gerçek zamanlı oynana bir oyundur. Bu oyunun konusu saldırganlara karşı köyün korunması ve asker üretmek üzerine dönmektedir.

2023 yılının en iyi oyuncu koltuklarına ulaşmak için buraya tıklayın.

Clash of clans Nasıl Oynanır?

clash of clans nasıl oynanır sorusuna da bu oyunu oynamak isteyen oyuncular için hızlı ve anlaşılır bir şekilde cevap vermek gerekirse en başta bir klana katılması gerektiğini söyleyerek sözlerimize başlayabiliriz. Çünkü bu oyun en az 50 kişilik oyuncudan oluşan klanlarla oynanır. Bunun yanı sıra oyunda aynı klana ait olan kişiler birbiriyle çevrimiçi bir şekilde oyun üzerinden sohbet de edebilir. Yani bu oyunu arkadaşlarınızla da son derece keyifli bir vakit geçirecek ortak nokta olarak da düşünebilirsiniz.

Aynı klana ait olan oyuncular aynı zamanda bir dostluk savaşı yaparak da antrenman yapabilir. Bu oyunda goblin ya da cüce veya elf gibi ortak imge unsuru olan yaratıklar da bulunuyor. Genel olarak bu oyunu oynamak isteyen oyuncular, clash of clans konusu ne ya da clash of clans oyununun amacı ne şeklinde bir takım sorular sormaktadır. Bu noktada bu sorulara da yanıt vermek gerekirse bu strateji ve savaş oyunundaki en büyük görev her zaman için köyü dış saldırılara karşı korumaktır diyebiliriz. Bu oyunda köy kurma ve bir şeyler üretme gibi bir takım görevler de olmakla birlikte esas olarak dış merkezli saldırılara karşı klanlar halinde savaşarak köyü korumak olacaktır.

Clash of clans Gibi Oyunlar Hangileri?

Clash of clans gibi oyunlar hangileri diye soracak olursanız bu tip benzer oyunları aşağıda sıraladık;

  • DomiNations
  • Clash of Lords 2
  • Boom Beach
  • Jungle Heat
  • Gods of Olympus
  • Guardian Kingdoms
  • Total Conquest
  • Rise of Kingdoms
  • Lords Mobil

Castle Clash

Castle Clash için Clans of Clacsh oyununa en çok benzerlik gösteren oyundur desek hiç de yanlış bir şey söylemiş olmayız. Neden diye soracak olursanız bu oyun tam olarak Clash of clans adlı oyunun bir diğer versiyonudur. İsminden de anlaşılacağı gibi bu oyun bir kalede geçer ve Clash of clans oyununda nasıl amaç köyü korumaksa bu oyunda da esas görev her zaman için kaleyi korumak olacak. Bu oyunda da aynı şekilde Clash of clans oyununda olduğu gibi klanlar kurulur ve çok kullanıcılı bir ekip oyunu gerçekleşir. Aynı zamanda da bu oyuncular oyun sırasında çevrimiçi bir şekilde birbirileriyle görüşmeler de gerçekleştirir.

Clash of Clans Benzeri Oyunlar

Clash of Clans Benzeri Oyunlar

Boom Beach

Boom Beach adlı bu oyun da bir tür klan ve savaşçı oyunu olduğu için Clash of clans adlı oyun ile son derece büyük ölçüde bir benzerlik gösterir. Bu oyunun aynı zamanda bir dönem oyunu olması da pek çok kişi tarafından son derece ilgi çekici bulunmaktadır. Çünkü Boom Beach oyununun teması tam olarak II. Dünya savaşı üzerine kurgulanmıştır. Bu oyunun aynı zamanda çok fazla kişi tarafından heyecanla oynanmasının sebeplerinden biri de içerisinde yer alan bir takım kaynaklar olmasıdır. Oyuncular hem savaş yaparken hem de bir yandan söz konusu olan kaynaklara ulaşmaya çalışarak güçlenmeyi hedefler.

Lords Mobile

Lords Mobile dünya üzerinde indirme oranı en yüksek olan oyunlar arasında yer alan bir strateji ve savaş oyunudur. Bu oyunun da adından hemen anlaşılacağı gibi kendi krallığınızı kurmak mümkün oluyor.

Lords mobile nasıl oynanır sorusu da dünya üzerinde en çok indirilen oyunlar arasında olduğu için çok sık bir şekilde gündeme gelmektedir. Bu oyun karşı saldırıya karşı alanını korumak ve aynı zamanda da saldırıya geçmek şeklinde oynanan bir oyundur. Öncelikle kendi imparatorluğunuzu kurup bu imparatorluğu büyütmek ya da dışardan gelen bir tehlikeye karşı koruyamayıp elinizden kaptırmak sizin elinizde…

Kıvrak bir zekâ ile yeterli olan stratejiyi kurduğunuz zaman bu oyunda son derece başarılı olup kendi imparatorluğunuzu sürdürmek oldukça eğlenceli olacak. Eğer ki bu aksiyon oyunları seviyorsanız ve maceracı bir ruhunuz varsa Lords Mobile tam size göre bir oyun olacaktır.

Bu oyunları Google Play Store ya da Apple Store gibi bir takım sanal marketlerden indirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir