Genel

Lol Benzeri Oyunlar

Lol Benzeri Oyunlar

Lol benzeri oyunlar internette çok fazla araştırılmaktadır. Lol oyun anlamında baktığı zaman kişinin Strateji oyunlarını sevmesi durumunda oynayabilmektedir. Lol kısaltılmış adıdır. Asıl adı league of legends şeklindedir. 27.2.009 tarihinde ilk oyunu ortaya piyasaya çıkmıştır. Strateji oyunudur. Oyunun baş Tasarımcısı stevefeakdir.

Lol Benzeri Oyunlar

Lol benzeri oyunlar çok fazla araştırılmaktadır. Bu gayet doğaldır. Çünkü sevilen bir oyunun 10’a çıkart benzer bir oyunun bulunması daha fazla keyif verebilmektedir. Lol ile alakalı ise küçük bir fikir vermek fayda sağlayacaktır.

 • Dota 2
 • Site
 • Horoes of thestorm
 • Paladins
 • Overwatch
 • Valorant
 • Apexlegends
 • Arena of valor
 • Mobile legends

Teknolojinin çok fazla değişmesiyle birlikte olarak kişinin alışkanlıklarına çok ciddi bir değişkenlik ol meydana gelmiştir. Artık kişilerin oyun oynaması oyun isteği internet üzerinden internet bağlantılı bir şekilde devam etmektedir. Özellikle internet üzerinden oynanan oyunlar kişilerin bir karşılıklı diyalog kurmasıyla birlikte sosyallik anlamında en aza indirmektedir. Kişi adrenalini yüksek tutmak isteyen kişi özellikle bu oyunlara ağırlık vermektedir. Vaktini güzel bir şekilde geliştirmektedir. Bu tarz oyunlar ile alakalı olarak ama ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü 18 yaş üzerindeki çocuklar için daha çok uygun olan oyunlardır.

LoL Oynarken daha konforlu ve keyifli vakit geçirmek için, oyuncu koltuklarımıza göz atın!

Lol Oynanış

Lol oynanış lolizometrik bakış açısıyla oynanmaktadır. Sihirdar vadisi taktik savaşları ve aram olmak üzere 3 tane oyun modandan oluşmaktadır. Sihirdar vadisi ve aram amaçlarında her 15 oyuncu içeren 2 takım birbirleriyle şehir merkezini patlatmak için savaşmaktadırlar. Bakış açısı değiştirilemez yanlış kamera kaydırılabilir ya da yakınlaştırır olabilir. Şampiyonlar oyuncuların oynadığı karakterlere verilen isimlerdir. Her şampiyonu kendine özgü yapısı karakterleri ve nitelikleri bulunmaktadır.

Toplamda 158 adet şampiyon bulunmaktadır. Oyundaki her bir şampiyon dövüşçü büyücü alan kontrolcüsü nişancı avcı tank ve uzman sınıflarından en az bir tanesini mensup olmak zorundadır. Genellikle pasif ve 3 temel yeteneği ve bir ülke yeteneğe sahip olmaları bakımından benzer özelliklere sahip bulunmaktadır. Minyonlar takım merkez üzerinde ve koridor üzerinde karşı merkezine doğru ilerleyen o oyunun en basit birim olarak karşımıza çıkmaktadır. Sihirdar vadisi bulunmaktadır. Oyunda 3 adet farklı harita bulunmaktadır. Harita var da Sihirdar vadisi uğursuz koruluk ve sonsuz uçurum bulunmaktadır.

Gerek bu oyun ile gerekirse başka oyunlar ile alakalı olarak ücretsiz bir kısım olduğu gibi aynı zamanda ücret içeriklerde bulunmaktadır. Oyunun tüm içeriğini kullanabilmek için ücretli içerek sağlamak daha sağlıklı olacaktır.

Lol Oyun Metası

Lol oyun metası oyuncuların tecrübeleri ve haritadaki özelliklerine bağlı olarak kalıplaşmış sistemler uygulanmaktadır. Oyunda 5 çeşit rol bulunmaktadır. Her role uygun şampiyon bulunmaktadır. Bunlar genel olarak bilinir ve bunların dışına çıkıldığında ise genellikle başarılı olunur.Lol oyun metası

 • Üst koridor
 • Ormancı
 • Orta koridor
 • Nişancı
 • Destek

Saldırı gücü yetenek gücü tank deste kibrit sihirdarrunner isabet in alt rünleri birçok durum bulunmaktadır. Bu oyunlarda özellikle hâkimiyet kurmak çok önemlidir. Dünyada bu oyun ile alakalı olarak çok fazla sayıda içerik geliştirilmiştir. Ama lol kesinlikle devam eden efsane oyunlardan bir tanesidir. Lol ile alakalı en güzel içeriklerde tabii ki talep görmektedir. Lol strateji içeren bir oyun olması macera seven insanların da özellikle çok dikkatini çekmektedir.

Lol Benzeri Oyunlar

Lol Benzeri Oyunlar

Lol Ücretli Mi?

Lol tarzı oyunlar ücretli olan oyunlardır. Ücretsiz olan bir yazılım ve sürümü de bulunmaktadır. Ama burada oyunun her türlü özelliğini kullanmak gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu sebepten kaynaklı olarak bu şeyleri ücretleri almak daha fayda sağlayacaktır. Lol özellikle kişinin keyifli vakit geçirmesini sağlayan dünya üzerinde binlerce kez satın alınan oyunlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda lol ile alakalı olarak zararlı bir içerik içermediği de bilinmektedir. Bu anlamda çok fazla tercih edilmektedir. Lol ile alakalı olarak yaş grubuna dikkat etmek fayda sağlayacak

Lol ile alakalı olarak tüm özelliklerin kullanılması belli can simitlerin olması anlamında ücretli özellikler daha çok tercih edilmektedir nokta özellikle ücretli içeriklere baktığımız zaman ise kişinin can satın alması ya da belli malzemeleri satın alması Gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Özellikle bu tarz oyunlar heyecan isteyen birçok kişi tarafından istenmektedir. Lol her yaş grubuna gelen kitap etmektedir. Ama 18 yaşının altında olan kişilerin kullanılan çok da uygun olmadığı bilinmektedir.

Bu tarz oyunlar ile alakalı olarak en büyük handikap ise kişinin çok ciddi boyutta kendini gerçek dünyadan soyutlaması ve oyun dünyasına katılmasından meydana gelmektedir. Özellikle böyle bir durumda kalmamak için kişinin belli sürelerde bunu oynaması gerekmektedir. Aynı zamanda genel olarak sağlığı açısından da çok fazla ekrana karşısında kalmak kişiye zarar vermektedir. Bu bundan kaynaklı olarak da günün belli saatlerinde oyun ayırmak daha sağlıklı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir