Genel

GTA 5 Benzeri Oyunlar

GTA 5 Benzeri Oyunlar

Gta 5 oyunu oldukça talep gören oyunlar arasında yer almaktadır. Özellikle bu oyun aksiyon ve macera içeren bir oyundur. Üçüncü şahıs veya birinci şahıs açısıyla oynanabilen bir aksiyon macera oyunudur. Ana hikâye birbiriyle bağlantılı 69 farklı görevden oluşmaktadır. Ve oyuncular hikaye modunda ilerlemesi bu görevleri tamamlaması gerekmektedir. Görevler dışında oyuncular açık dünyada serbestçe ulaşabilmektedir. Çok fazla indirilen ve oynanan oyunlar arasında yer almaktadır.

Bir göreve başlamak için sarı çemberin içinde yürümek ya da arabaya girmek gerekmektedir. Bir görevi başlatmak için belli bir karakter seçmeniz olmanız gerekmektedir. Görevler mavi harfle işaretlenmelidir. Yeşil harfle içermektedir. Turuncu harfli işaretlenmelidir.

GTA oyun deneyiminizi en üst seviyeye çıkaracak oyuncu koltuğu için buraya tıklayın.

 GTA 5 Oyunu Ne Kadar?

 GTA 5 oyunu aksiyon ve macera içeren bir oyundur. Bu oyun ile alakalı olarak aynı zamanda kişinin belli görevleri bulunmaktadır. Bu görevleri almak için sarı çembere yazı arabanın içine girmesi gerekmektedir. GTA 5 oyunu özellikle ücretli içerik olarak sunulan bir oyundur. Ücretsiz olarak olan kısımları da bulunmaktadır ama burada belli özelliklerin tam anlamıyla çalışması için içeriği satın almak daha uygun olacaktır.

Bu oyun oynayan oyuncular düşmanlarla savaşmak için yakın dövüş aletleri ve patlayıcı silahlar kullanabilmektedir. Açık dünyada dolaşmak için koşabilir zıplayabilir yüzebilir veya araç kullanabilmektedirler. Sabit kanatlı hava araçları yer almaktadır. Düşmana karşı avantaj sağlamak için çeşitli sistemler bulunmaktadır. Bunlar otomatik nişan ve sper gibi olabilmektedir. Oyunda 3 karakter bulunmaktadır. Ve bu 3 karakterin farklı görevleri bulunmaktadır. GTA 5 oyununda bulunan karakterler

  • Michael
  • Franklin
  • Trevor

Ülkemizde özellikle Gta 5 tarzı oyunlar çok fazla tercih edilmektedir. Aksiyon içeren oyunlar ülkemizde çok talep görmektedir. Belli dijital platformlar ile bu oyunları oynamak mümkündür. Ama ücretleriyle alakalı olarak iyi bir saha araştırması yapmak ve orijinal ürünleri almakta çok önem arz etmektedir.

Gta 5 Gelişimi

Gta 5 gelişimiyle alakalı olarak kişinin iyi bir oyuna hakim olması gerekmektedir. Bu uyum bölüm ilerlemekte ve kişilerin çeşitli görevleri olunmaktadır. Gta 5 oyunu ile alakalı olarak 18 yaş üstü yetişkinlerin daha uygun olduğu görülmektedir. Ya da ebeveyn kontrolünde oynanabilir. GTA 5 genellikle losSantos ve san Andreasadası’nın güney doğusunda bulunan şehirde gerçekleşmektedir. Gta 5 ücretsiz olan sürümleri de bulunmaktadır. Ama burada birçok özellik ve içeriğin sağlanması açısından ücretli olan kısımları daha sağlıklı olmaktadır.

GTA 5 Benzeri Oyunlar

GTA 5 Benzeri Oyunlar

 GTA 5 Oyunu

Gta 5 benzeri oyunlar oldukça araştırılmaktadır. Bu gayet normal bir durumdur. Aksiyonu seven kişilerin özellikle oyun noktasında seçici davranmaktadır. Gta 5 oyununa benzeyen oyunlar şu şekildedir

  • justcause 4
  • watchdogs 2
  • ret deadredemption
  • SAINTS ROV 4
  • yakuza o
  • Sleepingdogs
  • mafia 3

GTA 5 oyunları ile alakalı olarak özellikle ebeveyn kontrolü çok önemlidir. Bu tarz oyunlar genellikle aksiyon ve macera içeren oyunlar olması sebebiyle çeşitli şiddet öğeleri içerebilmektedir. Bu oyunları ile alakalı olarak dezavantajların en büyüğü çocuklara şiddet yönünde bir ağırlık vermesidir.

Gta özellikle Birleşik Krallıklarda geliştirilmiş olan bir oyundur. Rock star games tarafından yayınlanmıştır. Özellikle bu oyun ile alakalı olarak kişinin 18 yaşından yukarısına olması çok önemlidir. Çünkü çocuklarda farklı etkiler bırakabilmektedir. Oyunlarla alakalı kişilerin en büyük sıkıntılarından bir tanesi çok fazla vakit harcanması ve kişinin sağlık problemleri yaşamasına sebep olmasıdır. GTA tarzı oyunlarla ilgili olarak kişinin bu sebepten kaynaklı olarak süre sınırlaması yapması gerekmektedir. GTA ile alakalı çok fazla araştırma yapılmaktadır. Dünya üzerinde ünlenen bir oyun olması sebebiyle çok araştırılmaktadır. Aynı zamanda bu tarz oyunlar dijital platformlar tarafından da artık kullanılmaktadır.

Teknolojinin çok fazla hayatımıza girmesiyle birlikte özellikle cep telefonlarında da bu tarz oyunlar çok fazla oynanmaktadır. Aynı zamanda online canlı olarak da oyunlarda artık konuşulma imkanı bulunmaktadır. Birçok kişi oyun arkadaşını ya da sosyal çevresini artık oyunlardan seçebilmektedir. Bu durumun hem artı özellikleri hem de- özellikleri bulunmaktadır. Kişinin asosyallik yaşaması durumunda negatif tarzda özel etkilemektedir.

Gta 5 Hikâyesi

 GTA 5 hikâyesi özellikle oyunda Michael franklin ve trevor ismindeki 3 ana karakter bulunmaktadır. Bu 3 ana karakter birbirinden farklı yetenekleri ve güçleri bulunmaktadır. Örnek olarak verecek olursak bazısı uçak jet helikopter gibi araçları kullanmakta çok yetenekli bazıları otomobil motosiklet sürme konusunda çok yetenekli olmaktadır. Oyuncular karakterler arasında geçiş yapabilme imkanına sağlamaktadır. Oyunda jet ski sürme uçuş yarışlarına katılma offroad yarışmalarına katılma paraşütle atlayış gibi birçok etkinlik bulunmaktadır. Her bir karakterinde ayrı bir hobisi bulunmaktadır. Özellikle cep telefonundan da çok fazla kullanılması ile internete bağlanmak için kullanılmaktadır. Cep telefonu telefonda aynı zamanda kamera internet kişiler sosyal medya gibi birçok uygulama yer almaktadır. GTA beşte özellikle önceki serilere göre daha çok fazla araç bulunmaktadır. GTA bir serinin sonu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir