Genel

Metin 2 Benzeri Oyunlar

Metin 2 Benzeri Oyunlar

 Metin 2 oyunu çok fazla oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Çok oyunculu online işlemci rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. 2.004 yılından itibaren oynanan bir oyundur. Kore’de yayına başlamıştır. Özellikle 17 dilde piyasaya sürülmüştür. Ülkemizde de çok fazla oynanan ve sevilen oyunlar arasında yer almaktadır. Bu tarz oyunlar özellikle aksiyonu seven kişiler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle bu oyunlar 3 büyük imparatorluğun savaşını anlatan bir Uzakdoğu hikâyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak sadece hayvan bitki ve hayatı vardır ve Metin taşı gelip vahşi hayatı kırıp 3 imparatorluğun sınırlarını çizer. Oyunda amaç sağ başlayarak kendini geliştirmektedir. Özellikle 18 yaşındaki altındaki çocukların oynaması için çok fazla uygun değildir. Bu tarz oyunlarda yaş sınırlandırılması olması sağlıklı bir karakterdir.

En iyi oyuncu koltukları ile tanışmak ister misin? Hemen tıkla, eşsiz koltuklara göz at!

 Metin 2 Karakter Sınıfları

Metin 2 karakter sınıflarına baktığımız zaman karakterler hakemlere bir sınıf seçmektedir. Bunlar savaşçı Ninja sura şaman ve Lycan’dır.

 • Savaşçılar beceriler ve ağır ruhlarıyla yakın dövüş konusunda çok büyük rol oynamaktalar. Güçleri kuvvetleri fiziksel yapıları çok güçlüdür. Tek elle çift olmak üzere 2 tür silah kullanabilmektedirler. Ekipmanları çok güçlü ve savaş noktasına çok iyi kişilerdir.
 • Ninja suikastçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Hızı ve hareketliliği çok yüksektir. Kendini bu yeteneklere adadıkları için hocalar bıçak yay kullanabilen usta dövüşçüler olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle bunların en önemli özelliklerinden bir tanesi pusu kurabilmeleridir.
 • Sura surlar kötülük tohumunu kollarında büyütmeye karar veren kişilerdir. Bu nedenle yakın dövüş savaşçılarına karşı ustadırlar uzak mesafede büyük saldırı yapabilmektedirler. Bu yetenekleri neticesinde ise ev kabukları ekipmanları kullanma hızları ile çok tercih edilmektedir.
 • Şamanlar ise özellikle zeki büyücü olan kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Zaten şaman bir dine ait olan bir kavramdır. Zekidirler büyücüdür lar ve üstün yetenekleri bulunmaktadır. Ağır hasar verebilmektedir rakiplerine ve düşmanlarına bu anlamda çok tercih edilmektedir.
 • Lycan İri yarı kurt yaratıkları olarak karşımıza çıkmakta var tükenmeyen güçleri bulunmaktadır. Muazzam yakın dövüşçü vardır asla kesinlikle kavgadan kaçmamaktadır ve daima cephede olan kişilerdir. Özellikle pençe kullanarak rakiplerine ve canavarlara kaç çok ciddi boyut üstünü kurabilmektedir ler özellikle ekipmanlarda yer alacak zeka bonusu ile hasarını arttırabilmektedir her nokta
Metin 2 Benzeri Oyunlar

Metin 2 Benzeri Oyunlar

Metin 2 İmparatorlukları

 Metin 2 imparatorlukları 3 yerde geçmektedir. Özellikle burada geçen yerlerin Kore bölgesinde olması dikkat çekmektedir. Zaten Kore’de yayına başlamasıyla birlikte Metin 2 zaten orada yer almaktadır. Özellikle ödüllü bir oyun olması nedeniyle çok tercih edilmektedir. Metin 2 ile alakalı olarak Türkiye’de de çok fazla oynanmaktadır. Ücretli versiyonu farklı içerikler sunmaktadır bu anlamda daha çok tercih edilmektedir. Metin 2 ile alakalı olarak kişiler buna benzer oyunları da ayriyeten takip etmektedirler. Çünkü bu tarz oyunlar kişilere zevk veriyor ve kişiler buna benzeyen tüm oyunları oynamakta zevk almaktadırlar. Özellikle oyun oynamak kişinin kendini rahat hissetmesi ve daha pozitif olmasını sağlayan etmenler arasında yer almaktadır. Dezavantajları da bulunmaktadır. Bunun en büyük dezavantajı ise kişinin sosyalleşmesi ve sağlık problemleri yaşaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama Metin 2 gibi oyunları oynayan kişilerin belli bir sınır koyabiliyor ise oynamasına hiçbir sıkıntı yoktur.

 Metin 2 Benzeri Oyunlar Listesi

Metin 2 benzeri oyunlar listesi özellikle savaş ve strateji oyunlarını seven kişiler tarafından çok araştırılmaktadır. Metin 2 ile alakalı olarak da oynanan oyunlar özellikle savaş Ninja Kore yapımı ürünler çok tercih edilmektedir. Bu oyunlar ile alakalı olarak belli bir yaş sınırlandırılması bulunmaktadır. Ebeveynlerin özellikle 18 yaşından küçük çocukların oynamasına müsaade etmemesi gerekmektedir. Ne olursa olsun bu içerikler çünkü şiddet ve aksiyon içeren içerikler olarak karşımıza çıkmaktadır. Metin 2 seven kişiler aşağıdaki oyunları da sevecektir. Metin 2 oyun listesine benzeyen liste şu şekildedir

 • Lost ark
 • Skyforge
 • New world
 • Guildwars 2
 • Knight online
 • Age of wushu
 • World of warcraft
 • Black desert online
 • Theelderscrolls online

Yukarıdaki oyunlar çok fazla tercih edilen oyunlar olarak karşımıza çıkmaktadır o nokta yapı olarak baktığımız zaman ise Metin ikiyle çok büyük benzerlikler görülmektedir. Internet oyunları ile alakalı olarak hem olumlu özellikler hem de olumsuz özellikler olduğunu söylemek doğru olacaktır. Internet oyunları özellikle kişinin günlük yaşamdaki sıkıntılarından uzaklaşması kafa dağıtması için birebir tercih edilen oyunlardır. Kişi kendi zevkine göre bir oyun bulduğu zaman ise gerçekten hem mutlu olmakta hem de günlük sıkıntılarından kurtulmaktadır. Bu en önemli artılarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Metin 2 gibi oyunların en büyük dezavantajı ise özellikle yaş grubu olarak farklı olan çocukların küçük olan çocukların buna girmesi ve şiddet noktasında bu çocukları etkileyen bilmesidir. Aynı zamanda Metin 2 tarzı oyunlara baktığımız zaman kişinin çok ciddi boyuta bağımlılık yaratması ve ekrana bağımlı olmasına sebep olabilmektedir. Bu sebepten kaynaklı olarak kişiyle sağlık problemi ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda kişi ve asosyal olarak da bir görünüm kazanabilmektedir. Bunlar en büyük sınırlılıkları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir