Genel

Cs Go Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı

2023 Şişme Oyuncu Koltukları

CS: GO VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatası nasıl çözülür? Hemen hemen her CS:GO oyuncusu, VAC doğrulanamıyor” hatasına aşinadır. Oyuncuların büyük çoğunluğu için en az bir kez ortaya çıkmış ve büyük soru işaretlerine yol açmıştır.

Profesyonel oyuncuların tercihi Exvega Oyuncu Koltuğu

Bu hata mesajının en yaygın nedeni, bir VAC yasağı almış olmanızdır. Bu nedenle, önce bunu elemek için şu adımlar takip edilmelidir:

 1. Steam hesabınıza giriş yapın.
 2. Sol üst köşede Steam’e tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.
 3. Sol kenar çubuğunda, Hesap sekmesini tıklayın.
 4. Sağ bölmede VAC Durumunu kontrol edin.
 5. Steam İstemci Ayarlarında Hesap sekmesine tıklayarak VAC durumunu kontrol edin.

“Hesapta VAC Yasağı Yok” yazıyorsa, hesabınızda VAC yasağı yoktur. Bu durumda CS: GO VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatası için şu işlemlere gidilebilir:

 1. Oyun oturumunuzdan çıkın, oyunu yeniden başlatın ve tekrar eşleştirmeyi deneyin.
 2. Steam istemcisini yeniden başlatın.
 3. Çıkış yaptıktan sonra Steam hesabınıza tekrar giriş yapın.
 4. Windows cihazınızı yeniden başlatın.
 5. Windows Defender’ı veya kullandığınız diğer antivirüsleri devre dışı bırakın veya Steam istemcisini ve dizin klasörlerini beyaz listeye alın.
 6. Bir VPN kullanıyorsanız, bunu devre dışı bırakın.
 7. Steam istemcinizin ve oyununuzun güncel olduğundan emin olun.
 8. İşletim sisteminizin güncel olduğundan emin olun.

Tüm bunları kontrol ederek VAC hatasını çözmeniz mümkündür.

Steam’de Dosyaları Onarmak

Eğer CS: GO oyununun dosyaları zarar görmüşse, bu durum CS: GO VAC hatası ile sonuçlanabilir.  Bu durumda çözüm için aşağıdaki aşamalar takip edilebilir:

 1. Steam’de oturum açın.
 2. Ardından oyun kitaplığınıza giriş yapın.
 3. Buradan Counter-Strike: Global Offensive’e sağ tıklayın.Özelliklere gidin.
 4. Menüden CS: GO’ya sağ tıklayın ve özelliklerine gidin.
 5. VAC hata sorununu düzeltmek için Yerel Dosyalar’a gidin ve “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula” seçeneğine tıklayın.

Oyun daha sonra tüm dosyaları doğrulayacak ve eksik olan dosyaları yeniden indirecektir. Bu kolay bir düzeltmedir ve “VAC doğrulanamıyor” durumlarının çoğunu çözebilir.

Sürücüleri Güncelleme

Eksik oyun dosyaları CS: GO VAC hatası problemlerinin yaygın nedenidir. Ancak hatalı sürücüler de bu duruma yol açabilir. VAC hatasını doğrulayamıyor olsanız da bilgisayar sürücülerinizi her zaman güncel tutmanız önerilir.

Bu hata, CS: GO oyuncularının oyundan zevk almasını engelleyen en yaygın açılır mesajlardan biridir. Ancak bu yöntemin bu hatayı düzeltmesi ve CS: GO oyuncularının oyunu bir kez daha oynamasına izin vermesi sadece beş dakika sürer.

2023 Şişme Oyuncu Koltukları

2023 Şişme Oyuncu Koltukları

İşletim Sistemini Güncelleme

Günümüzde birçok kişi işletim sistemlerini güncellemeyi erteler. Bunun pek çok nedeni vardır. Lakin güncel olmayan bir işletim sistemi birçok problemi beraberinde getirebilir. Oyun hataları da bunlardan bir tanesidir.

CS: GO VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı problemi yaşıyorsanız ve işletim sisteminiz güncel değilse, bunun için gerekli adımları atarak güncellemek tavsiye edilir. Ardından cihazınız da yeniden başlatılarak durum kontrol edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir