Genel

Stardew Valley Benzeri Oyunlar

Stardew Valley Benzeri Oyunlar

Stardew Valley benzeri oyunlar konusu ile ilgili olarak ilk başta bu oyunu merak eden ve oynamak isteyen, ya da bu oyuna yeni başlamış olan kişiler için Stardew Valley hakkında biraz püf noktalarına değinelim.

Stardew Valley adı verilen bu oyunda son derece duygusal bir hikâye söz konusudur. Vefat eden büyükbabalarının çiftliğini üstlenen oyuncular, bu çiftliğin oldukça harap ve virane olmuş halde görür. Bu durumda Stardew Valley oyununun amacı ne diye soran oyunculara da cevap vermek gerekirse büyükbabalarından kalan bu çiftliği düzenlemek ve geliştirmek olduğunu söylemek mümkün olacaktır. İlk olarak 2016 yılının şubat ayında oyuncuların beğenisine sunulmuş olan bu oyun, son derece ucu açık bir oyun olmasıyla da pek çok oyuncunun dikkatini çeken bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Bu oyunda Pelican Town adlı bir kasaba simülasyonu vardır ve oyunculara bu kasabada düşen pek çok şey olacaktır. Öncelikle ilk görev her zaman için bu çiftliğin ekinlerini ekip biçmek ve korumak oluyor. Ayrıca sadece bununla da kalmayıp yiyecek arama ve bu çiftlikte hayvanlar yetiştirmek gibi bir takım farklı görevler de yer alır. Bunun yanı sıra madencilik, yemek yapma, balık tutma ve kasaba halkıyla sosyalleşme gibi pek çok farklı görevden de söz etmek mümkün.

Stardew Valley oyunu ile ilgili olarak bu oyunu oynamak isteyen pek çok kişinin en çok sorduğu sorulardan birine de bu aşamada yanıt vermek gerekirse; Stardew Valley ücretli mi? Evet, bu oyun ücretli olarak satın alınabilecek bir oyundur. Aynı zamanda bu oyunu en az dört kişi olarak çevrimiçi bir şekilde oynayabilirsiniz.

Stardew Valley Nasıl Oynanır?

Stardew Valley nasıl oynanır? Gibi sorular bu oyuna yeni başlayacak olan pek çok kişi tarafından sık sık gündeme getirilmektedir. Bunun için ilk başta oyuncuların bir arazi tercihinde bulunması gerekiyor. Bir takım avantaj ya da dezavantajlara sahip olan oyuncular, tercih edebilecekleri çiftlik simülasyonları ile oyunun en başında karşı karşıya kalır. Ayrıca bununla beraber bir de kendisine karakter yaratması gerekli olacaktır. Bütün bunları tamamladıktan sonra artık oyunu oynamaya hazır bir hale gelir.

Bu oyunda çiftlik işleriyle ilgilenip ekip biçme ve hayvan yetiştirme, maden arama ya da balık tutma gibi pek çok işlem yapılırken aynı zamanda kasaba halkıyla da arkadaşlık edilmek üzere etkileşime geçmek mümkün olacaktır. Hatta kasaba halkından biriyle evlenmek ve çocuk yetiştirmek ya da evlat edinmek gibi bir takım özellikler de bu oyunda yer alır.

Stardew Valley Benzeri Oyunlar

Stardew Valley Benzeri Oyunlar

Stardew Valley Gibi Oyunlar

Stardew Valley gibi oyunlar için bir araştırma yapmak istiyorsanız çiftlik oyunları türünde bir değerlendirme yapmak gerekli olacaktır. Bu değerlendirmeyi daha iyi yapmak için siz oyun tutkunlarına Stardew Valley türünde oyunlar ile ilgili bir liste hazırladık;

 • Bahçe Paws
 • Bahçe hikâyesi
 • Zanaatopia
 • Balçık Rancer
 • Mezarlık keper
 • İkinci işte çalışan kimse
 • Ormanda küçük cadı
 • Ooblets
 • Hokko hayatı
 • Güneş cenneti
 • Kitaria masalları
 • Glenaer Tepeleri
 • Küçük tahta
 • Portia’daki zamanım
 • Sezonların Hikâyesi; Olive Town’ın öncüleri
 • Vudu Bahçesi
 • Dünyanın şafağı
 • Animal Crossing
 • Çekirdek Kaleci

Gördüğünüz gibi Stardew Valley benzeri alternatif olarak oynanabilecek pek çok oyun mevcut. Genel olarak bu tip oyunlarda farklı simülasyonlara ait pek çok benzer oyunu oynayıp, benzer görevlerle oynamak mümkün olacaktır.

Bir Uzak Limanı Kapıcısının Günlükleri Nasıl Bir Oyun?

Bir Uzay Limanı Kapıcısının Günlükleri nasıl bir oyun diye pek çok Stardew Valley oyuncusu sormaktadır. Bu oyunda da tıpku Stardew Valley adlı oyunda olduğu gibi bir simülasyon vardır. Ve burada da bir takım görevleri yerine getirmek üzere oyun oynanır. Bir karakter seçilerek şehirdeki çöpleri temizlemek esas görevdir.

Bahçe Paws Nasıl Oynanır?

Bahçe Paws nasıl oynanır konusu ile ilgili olarak genel anlamda bir çiftlik oyunu olduğunu belirterek tıpkı Stardew Valley oyununda olduğu gibi yeni bir arazi tercihi yapılıyor ve hemen ardından bir karakter oluşturularak online bir şekilde oynanıyor diyebiliriz. Bu oyunda bir şehir inşa etme ve ev yapma gibi de ayrıca işler var ve son derece eğlenceli. Aynı zamanda savaş içerikli bir oyun da olması bakımından heyecan verici anlar yaşamanıza neden olur.

 

Kitaria Masalları

Kitaria Masalları adlı oyun genel olarak isminden dolayı savaş oyunu gibi görünmeyebilir. Ancak bu oyunda da bir bahçe ya da çiftlik geliştirirken kendi üretmiş olduğunuz alanı koruma ve aynı zamanda da bir takım ganimetler elde etme türünde pek çok durumla karşı karşıya kalmak mümkün. Ne zaman ne olacağının belli olmaması da bu oyunda heyecanın her zaman için taze tutulmasını sağlıyor.

Kitaria Masalları nasıl oynanır diye soracak olursanız da ilk önce karakterinizi oluşturmak gerekiyor ve çevrimiçi bir şekilde satın alma yöntemi uygulayarak geliştirici ve güçlendiricilere de sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir