Genel

Steam Ağına Bağlanılamıyor?

Steam Ağına Bağlanılamıyor?

Steam ağına bağlanılamıyor özellikle internette araştırılan problemler arasında gelmektedir. Bazen belli durumlardan kaynaklı olarak bu bağlanılamamaktadır. Steam indirme hızı arttırmağına bağlanılamadı zaman ise çözüm yolları olarak aşağıdaki yöntemleri bir denemeniz gerekmektedir.  Steam indirme hızı arttırma ağına bağlanamıyor sorunu için çözüm yolları

  • Steam yeniden başlatın
  • DOWNDETECDOR kontrol edin
  • Steam uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyin
  • Steam güncelleyin
  • Steam yönetici olarak çalıştırın
  • VPN devre dışı bırakın
  • Virüs taraması yapalım
  • Ağ sürücülerini güncelleyin
  • İnternet bağlantısını kontrol edin

Yukarıda tüm uygulayacağınız yöntemler bu yönteme aşmanıza size fayda sağlayacaktır. Ama hâlâ tüm yöntemleri denemenize rağmen problem yaşıyor iseniz STAM internet sitesine girerek canlı destek ile de yardım talebinde bulunabilirsiniz. Sistem üzerinde genellikle size kısa bilgiler ile hemen yardımcı olunmaktadır. Ama genel olarak yukarıda özellikle STA meyi tekrardan güncellemek ya da yüklemek durumunda genellikle problem halledilmektedir.

Steam Ağına Bağlanılamıyor?

Steam Ağına Bağlanılamıyor?

 Steam Nedir?

 Steam valve corporation tarafından geliştiren bir dijital platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu platformda oyunlar çok ciddi boyutta olmaktadır. Ama oyuncular arasındaki iletişim de bulunmaktadır. Pek çok oyunu eklenti paketi olarak yazılım ve video oyunlar ile ilgili programların satışı ise internet sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. Mayıs 2016 yılından itibaren 125.000.000 aktif kullanıcıya sahip olması gerçekten talebi yoğun olduğunu göstermektedir noktam ortalama bu platformda 50 binden fazla oyun bulunmaktadır. Ve çok ciddi boyutta 67 milyona kadar aktif oyuncu sayısı görülmektedir noktam

STEAM oyun barındırma hizmetleri dışında çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu hesaplara ulaşmak için 5 Amerikan dolarından daha az harcama yapılmazsa kullanılmaz olmaktadır. Yani burada ücretli olan bölümünde kullanmak gerekmektedir. İşlemcim olarak ise Windows Linux ve Mac OS üzerinden yüklenebilmektedir. Mağaza olarak içerisinde 50 binden fazla oyun barınmaktadır. 21 den 20 binden fazla indirilebilir içerik bulunmaktadır. Pek çok oyunun deneme sürümü yani deposu bulunmaktadır. Yazılım ve çok sayıda yayına videoya ev sahipliği yapmaktadır noktam aynı zamanda 2.014 yılı itibariyle Türk vatandaşları için de Türk lirasıyla alışveriş yapabilme imkânı sunulmuştur.

Mağaza aynı zamanda farklı sitelerde satın alınmış anahtarların etkinleştirilmesini de imkân sağlamaktadır. Mağaza sayfaları içerik aklına birçok değerlendirme içermektedir. Bu da gerçek ev kullanıcıların oyun indirmek ya da satın almak gibi durumunda kolaylıkla karar verebileceğine sağlamaktadır.

Steam İstatistikleri

Steam istatistiklerine baktığımız zaman özellikle çok geniş çaplı bir kullanıcı adı profil olduğunu söylemek doğru olacaktır. İndirme istatistiklerine göre neredeyse ilk üçte yer alan bir site olarak karşımıza çıkmaktadır. Steam özellikle oyun ile ilgili olarak karşımıza çıksa bile bir çok içerik sunmaktadır.

STEAM oyun içerikleriyle alakalı olarak her içeriği kullanılabilen farklı bir profil bulunmaktadır. Bundan kaynaklı olarak da kişiler kendi yaşına profiline uygun profillerle devam etmesi gerekmektedir. Aile kütüphanesi de bulunmaktadır. Belli bir yaş grubunda olan kişilerin hangi oyunlara girdiği ve neleri incelediği de dikkat edilmesi gereken ve incelenmesi gereken süreçleri kapsamaktadır.

Teknolojinin çok fazla gelişmesiyle birlikte artık oyun alanında da ciddi bir gelişme gözlenmiştir. Önceden sadece bantlarla kasetlerle oynanan oyunlar artık canlı olarak online ağlar aracılığıyla oynanmaktadır. Ve kişiler birbiriyle diyalog kurabilmektedir. Bu durumun hem olumlu özellikleri hem de olumsuz özellikleri bulunmaktadır. Olumlu özelliklere bakıldığı zaman özellikle kişinin daha fazla sosyalleşmesi kendini iyi hissetmesi rahat hissetmesi ve kafasını dağıtması açısından oldukça önemlidir. Olumsuz özelliklerine baktığımız zaman ise sanal gerçekliğe kendini kaptıran kişilerin normal hayat üzerinden koptuğu gözlenmektedir. Burada o ince ayara dikkat etmek gerekmektedir. İnternet kullanımı ve oyun kullanımıyla alakalı olarak çok fazla ekran karşısında kalmak bağımlılık yaratmak kişi de boyun ve bel ile alakalı sağlık problemlerini de arttırmaktadır. Bu anlamda her şey ölçülü olarak kullanılması gerekmektedir.

Steam Arkadaşlık

Steam profilinden sayfasından arkadaşlık olarak da kişi kendini çeşitli arkadaşlar edilebilmektedir. Aynı oyunları oynadığı ve ortak dünya bakış açısına sahip olduğu kişilerle bir araya gelmektedir. Bu uygulamaların ücretli olan kısımları da bulunmaktadır. Arkadaşlık bölümünde ise kişi kendi arkadaşlarından seçme ya da engelleme gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir. O da kişi için bir artıdır. Yani görüşmek istemediği kişi veride arkadaş olarak engellemektedir.

STEAM ile ilgili olarak arkadaşlık eklenmesiyle ilgili bazı şikâyetler alınabilmektedir. Burada durum ise özellikle kişinin profilinin engellenmiş olması ve gizlenmiş olmasından kaynaklanabilir. Burada arkadaş kısmını engellenen listesine bakarak kişi bu engeli kaldırarak problemi aşabilir. Problem ile ilgili olarak aynı zamanda STEAM internet sitesine girerek de kişi çözüm yolları arayabilir.

STEAM arkadaşlık ile alakalı olarak kişilerin aynı zamanda ücretli olan kısımlarından da faydalanma gibi bir hakkı bulunmaktadır. STEAM uygulamasıyla ile alakalı kişinin aklında herhangi bir soru işareti Takılması durumunda canlı destek alabilir. Aynı zamanda konuyla alakalı mail olarak da yardım talebinde bulunabilir. STEAM en çok kullanılan dijital platformlar arasında yer almaktadır. Dünya üzerinde binlerce kullanıcısı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir