Genel

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Steam aile paylaşımı nasıl yapılacağı çok fazla araştırılmaktadır. Bunun için aile kütüphanesi oluşturmak gerekmektedir. Aile paylaşımı kurmak özellikle ebeveynlerin çocuklarını kontrol etmesi adına da çok önemlidir. Steam ile ilgili de aile paylaşımı kurmak gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Burada kütüphane paylaşımı aslında söz konusu olmaktadır. Steam oldukça kullanılan bir dijital platformdur. Özellikle içeriğinde çok fazla oyun bulunmaktadır. Bu sebepten kaynaklı olarak da bu oyunlar içerisinde kişinin karşılıklı etkileşimi de söz konusu olmaktadır. Bu sebepten dolayı da aile gibi bir kütüphane ortamında oluşturulması gerekmektedir. Aile kütüphane ortamında özellikle en büyük faydalarından bir tanesi çocukların kontrol altında tutulmasında fayda sağlamasıdır.

Steam aile paylaşımında aynı zamanda hani kişi ailesiyle birlikte vakit geçirmek için de kullanmaktadır. Teknolojinin çok fazla hayatımıza girmesiyle birlikte otomatik olarak alışkanlıklarımıza değişkenlikler başlamıştır. Bunlardan biri de oyun mantığıdır. Artık oyunlar internet üzerinde online olarak yapılmaktadır girilmektedir. Bu anlamda da kişiler ailevi olarak da bir kütüphane kurarak aynı oyunlar ile bir araya gelebilmektedir. Bunun için Steam destek bölümüne girerek gerekli detay bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aylık paylaşımını kurmak için öncelikle kütüphane paylaşmanın 2 yolu vardır. Burada en önemli 2 yolda STEAM GUARD hesabın etkin olması gerekmektedir. Başka bir kullanıcıyı yetkilendirmek için öncelikle kendiniz bilgisayarınızdan STEAM hesabına giriş yapınız. Steam bölümüne girdikten sonra Steam ayarlar hesap kısmına giderek STEAM GuaRD hesabını etkinleştirmiş olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir.

Steam ayarlar panelinden aile sekmesini seçmeniz gerekmektedir. Ayarlar aile kütüphanesi paylaşım sekmesini seçebilirsiniz. Buradan o bilgisayar önceden giriş yapmış kullanıcıları seçerek kütüphanenizi onlarla paylaşabilirsiniz. Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.

 Kütüphane Sahibinden Erişim İstemek İçin Ne Yapmak Gereklidir?

Kütüphane sahibinden erişim istemek için özellikle aşağıdaki yolları ve adımları takip edebilirsiniz.

 • STEAM GUARD özelliğini Steam hesabınıza etkinleştirdiğinizde emin olunuz
 • Kütüphanemizden aynı bilgisayarı kullanan diğer hesaplara sahip olan o yan oyunları görebilir. İlgili kütüphaneye erişim talep etmek için bir oyun seçin ve ardından oyna tuşuna tıklayınız.
 • Erişim talebinde bulunduğunuz hesabın sahibine kütüphanemizdeki oyun oynamasına izin vermesini toplayabileceği bir bağlantı içeren e posta göndermeniz gerekmektedir.
 • Gönderdiğiniz kullanıcı ile bilgisayara ve Steam hesabındaki oyunlara erişim izni vermek için e postadaki bağlantıya tıklaması gerekmektedir.
Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Steam Nedir?

STEAM VALVE corporation tarafından geliştirilen bir dijital dağıtım pazarıdır. Çok oyunlu oynanış çapta gelişim göstermektedir. İlk piyasaya 2003 yılında sürülmüştür. Burada aynı zamanda internet üzerinden oyun esnasında konuşma gibi bir durum söz konusu olmaktadır. 125.000.000 aktif kullanıcıya sahiptir. 19 yıl önce başlamıştır. Steam birçok platformda giriş yapılabilmektedir. Giriş yapılan platformlar şunlardır

 • Windows
 • MACOS
 • LINUX
 • İOS
 • Android
 • Windows PHONE

Sadece oyun anlamında değil birçok içerik anlamında da ürün üretmektedir. Steam mağazası 2021 itibariyle 50 binden fazla oyun 20 binden fazla indirilebilir içerik birçok oyunun deneme sürümü yazılım ve çok sayıda video yayınına ev sahipliği yapmaktadır. Mağaza aynı zamanda perakende olarak farklı sitelerde satın alınmış anahtarların etkinleştirilmesini de sağlamaktadır. Mağaza sayfaları içerik hakkında bilgi veren ve değerlendirmeler içeren gerçek kullanıcıların yapmış olduğu yorumlar bulunmaktadır. Bu da kişinin alışveriş yapmasını daha kolay ve sağlık yapmasını sağlamaktadır. İade noktasında da belli koşullar sağlandıktan sonra ideal İade imkânı bulunmaktadır.

 Steam Toplulukları

 Steam topluluğu kullanıcılar ve Steam barınan tüm içerikler aşağıdaki ek özellikleri sunmaktadır

 • Sosyal medya benzeri arkadaş listesi oluşturmak grup oluşturmak gruplara katılmak ve sosyalleşmek adına oldukça önemlidir.
 • Arkadaşlar ile sohbet oyunları davet etmedik oynaklıklar oyunları görüntülemek gibi bir etkisi bulunmaktadır.
 • Steam üzerinde oyun yazılım ve videoları hakkında forum tartışmaları oluşturmak tartışmalara katılmak gibi durumlar söz konusu olmaktadır
 • Oynanan oyunun yayınını yapmak
 • Sahip olunan oyunlardan alınan ekran görüntülerini saklamak topluluk ile paylaşmak gibi durumlar söz konusu olmaktadır
 • Oyunlar için öğeler satın almak gibi durumlar da söz konusu olmaktadır

Steam Aile Kütüphanesi

 Steam aile kütüphanesi paylaşımı hesap sayın oyun oynamadığı zamanlarda seçili hesapların izin verilen bilgisayarlarda oyun kütüphanesini kullanmasına izin vermektedir. Aynı anda 10 bilgisayara kadar yetkilendirme yapılabilmektedir. Yetkilendirilmiş her bilgisayarda 5 hesaba kadar izin verilmektedir. Aile kütüphanesi sadece oyunlarda kullanılabilmektedir o nokta video ve yazılımlarda kesinlikle kullanılmamaktadır mesela aile kütüphanesiyle alakalı olarak en büyük artılarından bir tanesi ebeveynlerin çocukları üzerindeki kontrolü sağlamaya devam etmesidir.

Steam ile ilgili olarak özellikle Türkiye’de çok fazla sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Türk parası da geçerli olarak alışveriş imkânı sağlanmaktadır. Türkçe olarak da kullanılabilmektedir. Steam ve tüm dünya üzerinde çok talep gören dijital bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda bu platformda destek ekibi de çok iyi hizmet vermektedir. Steam ile ilgili olarak aynı zamanda internet üzerinden de çok fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Steam ile ilgili olarak bazen arkadaş ekleme gibi sıkıntılar olabilmektedir. Burada Steam meydan gir çıkış yaparak tekrardan giriş yapmak genellikle problemi düzelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir