Genel

Steam Cevher Ne İşe Yarar?

Steam Cevher Ne İşe Yarar?

Steam cevher ne işe yarar, nedir gibi sorular bunu öğrenebilmek için pek çok kişi tarafından sorulan konular arasındadır. Steam istemcisi dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir platformdur ve içerisinde çok sayıda oyun yer almaktadır.

Steam istemcisi, oyunlarında otomatik güncelleme yapma seçeneği, bir arkadaş listesine erişim, Xbox Live’a benzer oyun içi sesli sohbet ve oyunları arkadaşlarınızla paylaşma yeteneği gibi birçok özelliğe sahiptir.

Cevher de bunlardan bir tanesidir. Steam cevher aynı zamanda gem olarak da bilinmektedir. Bu seviye atlamak ya da para kazanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Cevherler biriktirilerek 1000 taneye ulaştığı zaman cevher çuvallarının piyasası yapılabilmektedir.

Steam tarafından kullanıcılara sunulmakta olan cevherler, farklı şekillerde kullanıcıların işine yaramaktadır.

Steam Cevher Nedir?

Steam cevher nedir, özellikle platformu yeni kullanmaya başlayan kişiler tarafından sorulan konulardan bir tanesidir.

Steam Gem özelliği kullanıcı etkileşimini ve Steam kullanılabilirliğini yükseltmek üzere tasarlanması ile Steam düzeninin bir parçası olarak görülmektedir. Her piyasa içerisinde olduğu üzere gem piyasasındaki durum da ticaret temelinde bulunmaktadır.

Steam cevher niteliği elde edilen bilgiler ile aktif şekilde kullanılabilecek bir piyasa havuzu gibidir. Tüm bunların yanı sıra Steam gem özelliği, kullanıcılar arasında ticarete veya oyuncuların oyun alımına da katkı sağlamaktadır. Cevher özelliği sayesinde bu bakımdan pek çok şey yer almaktadır. Steam içerisinde ticaret kapasitenizi yükseltebilir, oyun alma işlemlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Steam Cevher Ne İşe Yarar?

Steam Cevher Ne İşe Yarar?

Steam Cevherler Ne İşe Yaramaktadır?

Steam cevher ne işe yarar, neden kullanılır gibi sorular pek çok kişi tarafından merak edilen konular arasındadır. Cevherler rozet kazanmaya yardımcı olan seçeneklerdir. Steam’de satın alınıp indirilerek oynanan her oyundan belirli miktarda kart elde edilmektedir.

Kartların kendi içerisinde bir seti yer almaktadır. Söz konusu setler tamamlandığı zaman rozetler oluşturulabilmekte, böylece Steam seviyesi de yükseltilebilmektedir. Kullanıcının kart kazanma hakkı dolduğu zaman işlemi cevher karşılığı tekrar yerine getirmeniz mümkündür.

Bundan sonra dolaylı olarak cevherleri kullanarak, Steam cevherleri ile oyun satın alma mümkün hale gelmektedir.  Toplanılan cevherler cevherleri çuvala doldur seçeneği ile her 1000 adet cevher için bir cevher çuvalı meydana getirilebilir. Ardından söz konusu çuvalı Steam topluluk pazarı üzerinden satabilirsiniz.

Steam Kart Hakları Dolduğunda Ne Yapılabilir?

Steam cevher ne işe yarar diyorsanız bu genel hatları ile aşağıda olduğu şekilde bahsedilebilir. Steam kullanıcılara belirli şartlar, koşullar sunmaktadır. Kart kazanma hakkı tamamlandığı zaman üçlü bir koleksiyon kartından meydana gelen hızlandırma paketi için uygun duruma gelir ve bu şart sağlanır.

Uygun durumda aktif olabilmek için haftada minimum bir kere Steam hesabına giriş yapışmış olmalıdır. Haklar dolduğu zaman üç adet koleksiyon kartı bulunduran bir hızlandırma paketi kullanılabilir. Uygun halde hesap kullanıyorsanız, Steam seviyesi hızlandırma paketi düşürme olasılığı da fazladır.

Steam Hızlandırma Paketi Nedir?

Steam hızlandırma paketi de cevher kapsamında bilinmesi gereken konulardan bir tanesidir. Hızlandırma paketleri Steam tarafından kullanıcılara sunulan hizmetlerden bir tanesidir. İçerisinde her bir oyun için üç tane kart yer almaktadır. Kartlar gibi bubnlar da rastgele üretilmektedir.

Bunun yanı sıra bu işlemi gerçekleştirmek için Steam içerisinde online olma durumu da yer almamaktadır. Hızlandırma paketi düşen kartlardan bir tanesi nadir olarak görülen Foil Kart da olabilmektedir.

Hızlandırma paketinin düşürme olasılığı artış seviyelerine göre belirli şekilde belirlenmektedir. Genel anlamda bunlar yüzdesel olarak aşağıda olduğu şekildedir:

  1. Seviye 10 kazanma şansınızda +%20 artış
  2. Seviye 20 kazanma şansınızda +%40 artış
  3. Seviye 30 kazanma şansınızda +%60 artış
  4. Seviye 40: kazanma şansınızda +%80 artış
  5. Seviye 50 kazanma şansınızda +%100 artış

Kişiler hızlandırma paketi için gerekli şartları sağladığı zaman uygun konuma gelmektedir. Seviyelere göre belirlenmekte olan hızlandırma paketi düşürme olasılığının yükselmesi, seviyeye uygun bir şekilde yer almaktadır.

Steam Cevherleri Nasıl Kazanılır?

Peki Steam cevherleri nasıl kazanılır? Bu soru da birçok kişinin aklında yer alan konular arasında bulunmaktadır. Cevher kazanabilmenin yolları oldukça çeşitlidir. Cevher elde edebilmek için envanterde bulunan öğeleri dönüştürmek mümkün olmaktadır. Bunlar genel anlamda rozetler, arka plan ve kartlar şeklindedir.

Bu öğeleri cevhere dönüştürmek, özel Steam eşyaları elde etmek mümkün olmaktadır. Bunun yan ısıra farklı kazanma yöntemleri de yine mevcuttur. Steam Topluluk Pazarı aracılığıyla bir envanter dönüştürmeden 1000’lik cevher çuvalı satın alma da yine mümkündür.

Steam cevher nasıl kazanılır diyorsanız bunlardan farklı çözümler de yine yer almaktadır. Bir diğer yol ise indirim zamanı geldiğinde fiyatları fırsatlara dönüştürme ve cevher satın almadır. Sonraki zamanlarda bunların ticareti gerçekleştirilebilir.

Tüm bu açılardan Steam cevher kazanma yolları büyük farklılıklar taşımaktadır. Bunların her birini değerlendirerek, aralarından size en uygun olanlarını tercih etmeniz mümkündür. Ayrıca Steam Topluluk Pazarı aracılığıyla herhangi bir envanter dönüştürmeden 1000 tanelik cevher çuvalı alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir